you're offline
Wróć

Wystawa PRL

Od 23/10 do 06/11
bydgoszcz-prl-14102021-390.jpg
Pralka Frania, buty Relaks, rower Wigry, telewizor Tosca czy radioodbiornik Kasprzak to tylko wybrane eksponaty z czasów PRL, jakie będzie można obejrzeć podczas wystawy, która 23 października rozpocznie się w naszej galerii handlowej.

Przez dwa tygodnie w pasażu galerii handlowej będzie można oglądać sprzęty domowe, elektronikę, przedmioty codziennego użytku, a nawet pojazdy, które starsi znają z dzieciństwa i młodości, a nastolatkowie jedynie z opowieści czy filmów sprzed lat.

Odwiedzający wystawę będą mogli przypomnieć sobie lub dowiedzieć się, jakie sprzęty królowały w domach od lat 50. do 80. XX w. Będzie można obejrzeć pralki marek Frania czy Światowid wraz z akcesoriami oraz sprzęty kuchenne, jak prodiż czy robot kuchenny Predom. Nie zabraknie też przedmiotów, które umilały czas spędzany w domu, wśród których będą telewizor Tosca, magnetofon szpulowy, radioodbiornik Kasprzak, a nawet colorofon, bez którego nie mogła odbyć się żadna dyskoteka czy prywatka. Na wystawie zgromadzono również oryginalne opakowania po produktach spożywczych oraz środkach czystości, których zdobycie w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej było nie lada wyzwaniem.

Wśród eksponatów dostępnych na wystawie znajdą się również pojazdy, jakie przed laty można było spotkać na ulicach miast – motorower oraz rower marki Wigry. Najmłodszych, którzy wraz z rodzicami odwiedzą „Wystawę PRL” z pewnością zainteresują zaprezentowane na niej zabawki.

Wystawę w pasażu naszej galerii handlowej można oglądać od 23 października do 6 listopada w godzinach pracy obiektu, czyli od godz. 9:00 do 21:00.

Serdecznie zapraszamy!