you're offline
Wróć

Rodzinne spotkania z ekologią

14/01
bydgoszcz-rodzinne_spotkania_z_ekologia-10012023-390.jpg
Radosną karnawałową zabawę czy spotkanie uświetnią kolorowe, fantazyjne maski, które będą elementem stroju lub fantazyjną dekoracją na ścianę.  Te ozdoby będzie można samodzielnie wykonać podczas pierwszego wydarzenia z cyklu pt. „Rodzinne spotkania z ekologią”, które w sobotę 14 stycznia odbędzie się w naszym centrum handlowym. Warsztatom kreatywnym będzie towarzyszył jarmark produktów ekologicznych.

W warsztatach kreatywnych będzie można wziąć udział od godziny 12.00 do godziny 17.00, natomiast stoiska handlowe będą dostępne w godzinach od 11.00 do 18.00. Wstęp wolny.

TWORZYMY KARNAWAŁOWE MASKI ZE STARYCH PRZEDMIOTÓW

Do wykonania fantazyjnych karnawałowych masek posłużą materiały, które można znaleźć w każdym domu – kawałki kartonów, wytłoczki na jajka, plastikowe butelki, fragmenty tkanin czy części starych zabawek. W ten sposób uczestnicy przekonają się, że pozornie nieużyteczne przedmioty można wykorzystać do stworzenia ozdób i w ten sposób poznają ideę „zero waste” w praktyce.

EKOLOGICZNY JARMARK

Warsztatom towarzyszył będzie ekologiczny jarmark lokalnych rękodzielników. Będzie to doskonała okazja, żeby kupić różnorodne dekoracje, a także porozmawiać z wystawcami i dowiedzieć się więcej o tym, jak powstawały produkty i jakich ekologicznych surowców użyto do ich wykonania.  

CYKL „RODZINNE SPOTKANIA Z EKOLOGIĄ”

Styczniowe wydarzenie, podczas którego powstaną fantazyjne maski rozpocznie cykl „Rodzinne spotkania z ekologią”. W kolejnych miesiącach uczestnicy w każdym wieku będą mogli wziąć udział w warsztatach kreatywnych, poznać różnorodne techniki plastyczne i dowiedzieć się, jak dać „drugie życie” zużytym rzeczom.

W najbliższych miesiącach w ramach cyklu odbędą się spotkania:

    • 11 lutego „Kubizm na wesoło”
    • 11 marca „Wiosenne wianki”

Zapraszamy na spotkania!