you're offline
Wróć

Przygotuj się z nami do świąt!

Od 08/12 do 31/12
oshopping-swieta_pachnace_piernikiem-03122020-390.jpg

Pieczenie i dekorowanie pachnących korzennymi przyprawami pierniczków to jeden z najpopularniejszych świątecznych zwyczajów w naszych domach! Jest z nami obecny od lat!

Podczas przedświątecznej wystawy, która zagości w  pasażu naszej galerii handlowej od 8 do 24 grudnia będzie można poznać historię wypieku pierników i pierniczków oraz zaznajomić się z innymi, dawnymi świątecznymi zwyczajami! Będzie można poznać bliżej tradycje piernikarstwa oraz dawne rzemiosło, a także odkryć sekrety wypieku i dekoracji wybornych świątecznych pierników.

Wystawa będzie dostępna od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe – 13, 20 grudnia w godzinach pracy galerii handlowej.

Nie lada gratka czeka na odwiedzających nasz profil na Facebooku!

Jeszcze przed Bożym Narodzeniem będzie można obejrzeć cztery filmy, na których mistrzowie piekarnictwa z Toruńskiego Żywego Muzeum Piernika opowiedzą o tajemnicach tego niezwykłego przysmaku oraz podpowiedzą, jak przygotować ciasto i upiec pierniki, a także efektownie udekorować je tradycyjnym lukrem. Emisja pierwszego filmu już  9  grudnia pod adresem https://www.facebook.com/CentrumHandloweAuchanBydgoszcz/

Odwiedzający profil będą mogli również wziąć udział w wyjątkowym świątecznym konkursie! Wśród osób, które prześlą zdjęcia własnoręcznie upieczonych i udekorowanych pierników, jury wybierze trzy najciekawsze kulinarne dzieła. Nagrodą będą atrakcyjne, świąteczne zestawy toruńskich pierników wypiekanych tradycyjną metodą.

Serdecznie zapraszamy!

Share