you're offline
Wróć

Jakie pszczoły mieszkają w bydgoszczy?

Od 21/06 do 30/06
bydgoszcz-pszczoly_mieszaja-22062021-390.jpg
Jakie rodzaje pszczół zamieszkują nasze miasto? Jakie miejsca w Bydgoszczy warto odwiedzić, żeby poznać bliżej te pożyteczne owady? Tego będzie można dowiedzieć się na wystawie „Pszczoły w mieście – pszczela ścieżka w Bydgoszczy”, która w poniedziałek 21 czerwca rozpoczęła się w pasażu centrum handlowego. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Urzędem Miasta Bydgoszczy.

Miasto Bydgoszcz dba o owady zapylające dzięki aktywnemu udziałowi w międzynarodowym projekcie „BeePathNet”, którego celem jest ochrona pszczół i promocja pszczelarstwa miejskiego. Dzięki temu w mieście stale przybywa tych małych, ale jakże pożytecznych owadów.

DOWIEDZ SIĘ, GDZIE W MIEŚCIE MOŻESZ SPOTKAĆ PSZCZOŁY

W ramach projektu realizowanego od 2018 roku powstała, m.in. pszczela ścieżka, czyli inicjatywa łącząca osoby i instytucje związane z pszczołami i ich ochroną. Tworzą ją m.in. Ogród Botaniczny, Pszczelarium przy Wyższej Szkole Gospodarki, Ogród sensoryczny przy Zespole Szkół nr 6 w Bydgoszczy czy łąka kwietna i domek dla owadów zapylających w parku Jana Kochanowskiego. Te i kilkanaście innych miejsc związanych z ochroną pszczół zaprezentowano na wystawie, która od 21 czerwca jest dostępna w pasażu  naszego centrum handlowego.

POZNAJ RODZAJE PSZCZÓŁ I OWADÓW ZAPYLAJĄCYCH

Oprócz ciekawych miejsc, które warto odwiedzić podczas spacerów po Bydgoszczy, podczas wystawy będzie można poznać gatunki pszczół żyjące w mieście, a także dowiedzieć się więcej o ich życiu, wytwarzaniu miodu czy poznać rośliny miododajne, które można spotkać w miejskich parkach i ogrodach. Autorem plansz dostępnych na wystawie jest Dawid Kilon.
Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak pomagać pszczołom, dzięki którym mamy nie tylko miód, lecz również możemy cieszyć się smakiem owoców i warzyw.

Wystawa „Pszczoły w mieście – pszczela ścieżka w Bydgoszczy” odbędzie się od 21 czerwca do 3 lipca. Ekspozycję można oglądać w godzinach pracy galerii handlowej od poniedziałku do soboty od godziny 9.00 do 21.00, a w niedzielę 27 czerwca od 9.30 do 20.00.

Serdecznie zapraszamy!