you're offline
Wróć

Czas na rower

Od 01/06 do 30/06
bydgoszcz-czas_na_rower-28052021-390.jpg
Czas na rower! Podczas akcji w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz, która rozpocznie się 1 czerwca będzie można poznać ciekawe trasy w okolicach, dowiedzieć się więcej na temat rowerów i ich historii oraz obejrzeć zabytkowe egzemplarze, na jakich przemieszczano się przed dziesiątkami lat! Dodatkowo 19 czerwca od godziny 11:00 do 18:00 będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego.

Czerwiec czas na rowerowe wyprawy. Warto się do nich odpowiednio przygotować, by w trakcie przejażdżki cieszyć się widokami i nie martwić o usterki. Centrum Handlowe Auchan Bydgoszcz zaprasza wszystkich miłośników wypraw na dwóch kółkach do udziału w akcji „Czas na rower”.

Od 1 do 12 czerwca nie lada gratka czeka na miłośników historii! W pasażu galerii handlowej odbędzie się wystawa zabytkowych rowerów. Odwiedzający galerię handlową będą mogli obejrzeć niezwykłe egzemplarze, m.in. oryginalny trójkołowiec z 1890 roku, bicykl dziecięcy z 1860 r, czyli rower z dużym kołem z przodu i małym z tyłu. Wśród wystawianych jednośladów będą również rowery wojskowe, które wykorzystywano podczas II wojny światowej i w latach 50. XX w., rower transportowy, a także modele spotykane na ulicach i drogach Europy od 1940 do 1990 roku. Nie zabraknie popularnych rowerów produkcji polskiej, niemieckiej czy radzieckiej, takich jak m.in. romet czy ukraina.

Od 5 do 19 czerwca w pasażu centrum handlowego będzie dostępna wystawa infografik, a na niej mnóstwo ciekawostek i praktycznych porad związanych z turystyką rowerową. Będzie można dowiedzieć się, m.in. jak przygotować rower do jazdy, jakie są rodzaje rowerów, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego dla nas sprzętu oraz jakie są najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Coś dla siebie znajdą również poszukujący pomysłów na rowerowe wycieczki w okolicach Bydgoszczy. Na specjalnych planszach będzie można znaleźć propozycje ciekawych tras opracowanych we współpracy z serwisem internetowym traseo.pl.

Wiedzę zdobytą na wystawie w pasażu galerii handlowej będzie można uzupełnić, oglądając filmy poradnikowe dostępne na profilu galerii w serwisie Facebook https://facebook.com/CentrumHandloweAuchanBydgoszcz/.

Chętni będą mogli wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania będą przydatne akcesoria rowerowe. Aby zdobyć jedną z nich, wystarczy pod konkursowym postem na profilu centrum handlowego dodać swoje zdjęcie z rowerowej wycieczki. Jury wybierze spośród nich trzy, które zostaną nagrodzone.

Nie każdą naprawę roweru możemy przeprowadzić samodzielnie. Dlatego 19 czerwca w godzinach od 11:00 do 18:00 będzie działał bezpłatny serwis rowerowy. Dostępni na miejscu specjaliści dokonają regulacji przerzutek i hamulców, nasmarują napęd, czy zredukują luzy w układach rowerowych.

Akcja „Czas na rower” trwa od 1 do 19 czerwca w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz przy ul. Rejewskiego 3 w godzinach pracy galerii handlowej. Wystawę zabytkowych rowerów będzie można odwiedzić od 1 do 12 czerwca. Serwis rowerowy będzie dostępny 19 czerwca w godzinach 11.00-18.00.

Wstęp wolny.