Tworzymy urodzinowe piniaty – warsztaty dla dzieci

image

Wakacyjne imprezy dla dzieci nie obędą się bez niespodzianek! Okazją do stworzenia tradycyjnych piniat według autorskich pomysłów będą warsztaty, które odbędą się 8 czerwca.

Tradycja zabaw z piniatami wywodzi się z krajów latynoamerykańskich, a w Europie jest popularna w Hiszpanii i Portugalii. Zabawa polega na strąceniu specjalnie przygotowanej kuli wypełnionej łakociami, których uczestnicy starają się zebrać jak najwięcej. Choć w przeszłości zwyczaj kojarzony był wyłącznie z tradycją bożonarodzeniową, to coraz większą popularnością ciszą się urodzinowe piniaty, które można spotkać w Europie i Ameryce Północnej.

Zbliżające się warsztaty pozwolą dzieciom samodzielnie przygotować kolorowe piniaty, które przydadzą się podczas letnich przyjęć i zabaw. Prace przybiorą różne kształty i będą wykonane z takich materiałów, jak rolki czy papierowe torby, przypominające postacie z bajek. W ruch pójdzie krepa, kolorowy papier i błyszczące ozdoby. Gotowe prace będzie można wypełnić słodyczami, które zachęcą maluchy do zabawy.

Warsztaty kreatywne odbędą się 13 lipca od godz. 12:00 do 17:00. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

 

WIĘCEJ WYDARZEŃ