Aktywny senior – bezpłatne zajęcia dla osób starszych

image

Zapraszamy seniorów na nowy cykl bezpłatnych spotkań połączonych z warsztatami edukacyjnymi i poradami zdrowotnymi dla starszych osób. W sobotę 25 stycznia odbędą się pierwsze zajęcia, w trakcie których seniorzy będą odkrywać receptę na długowieczność.
„Aktywny senior” to nowy cykl spotkań przygotowanych specjalnie z myślą o potrzebach osób starszych. 25 stycznia na seniorów czeka 5 godzin bezpłatnych warsztatów edukacyjnych, które odbędą się po raz pierwszy w tym roku pod hasłem „Recepty na długowieczność”.

W trakcie wydarzenia będzie można porozmawiać z dietetykiem, który omówi m.in. nadmiary i niedobory w diecie osoby starszej. Przystępne rady na temat zasad zbilansowanego żywienia, składników odżywczych czy roli białka, węglowodanów, błonnika, wody i witamin z pewnością przydadzą się każdemu seniorowi. W trakcie spotkania będzie można także przeprowadzić badanie tkanki tłuszczowej i ustalić indeks masy ciała.

Czy senior może uprawiać sport? Na to pytanie specjaliści również odpowiedzą i udzielą wskazówek, jaką formę aktywności wybrać, a przy okazji, jak zadbać o zdrowe serce. Na seniorów czekają również zajęcia ruchowe z udziałem trenera personalnego, który pokaże ćwiczenia, jakie seniorzy mogą później sami wykonywać w domu. Atrakcją tego dnia będzie muzyczna niespodzianka z udziałem Steffi Mal. To znana bydgoska wokalistka należąca do grupy seniorów, która utrzymuje dobre zdrowie i kondycję dzięki zmianie nawyków żywieniowych i systematycznej aktywności.

Kolejne spotkanie odbędzie się 29 lutego, a jego tematem przewodnim będzie internet i świat komputerów.

Zapraszamy na pierwsze zajęcia z cyklu „Aktywny senior” 25 stycznia. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12 i potrwa do godziny 17. Wstęp wolny!

 

WIĘCEJ WYDARZEŃ